Similia Similibus Curantur

YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

Başkan:  Rita KAYA
Başkan Yardımcısı: Çiğdem TABAK
Sekreter: Defne DUYGU
Sayman:  Hüma ÇAĞLAYAN
Üye: Esin AKTAŞLI

RİTA KAYA (Başkan)
Temel Homeopati eğitimini Almanya’da Gudrun Thielmann Homeopati Okulunda tamamlamıstır. Alman Klasik Homeopati Tıp Doktorlarından başka, İsvicre’de Dr. Spinedi ve Yunanistan’da Prof. G. Vithoulkas ile çalısmıs ve egitim almıstır. Almanya Federasyonu Dernegi üyesidir. 1992 Yılından bu yana mesleginde basarı ile calışmakta ve egitim vermektedir.

ÇİĞDEM TABAK (Başkan yardımcısı) 
D.E.Ü. İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü ve Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Seracılık Bölümlerinden mezun oldu. Özel sektörde yönetici olarak çalıştı.

Temel Homeopati eğitimini Rita Kaya, Çiğdem Turgay ve Dr. Semra Elmacı Kumpasoğlu’ndan aldı. Dr. Alook Parek, Dr. Farokh Master gibi günümüz Homeopati , ustalarının seminerlerine katıldı.

DEFNE DUYGU (Sekreter)
Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İngilizce Kamu Yönetimi ve Dış Ticaret alanlarında lisans eğitimlerini tamamlamıştır.

Temel Homeopati eğitimini Rita Kaya, Çiğdem Turgay ce Dr. Semra Elmacı Kumpasoğlu’ndan alarak Dr Farokh Master ile Hindistan Himalayalar’da eğitim ve klinik çalışmalarında bulunmuştur.

Kate Birch , Dr.Joseph Kellerstein , Dr. Ulrich Koch, Dr Ajit Kulkarni, Dr Dora Patchova, Dr Heinz Whitter, Dr Roberto Petrucci, Dr Vangelis, Klaus ve Zahava Scheiman-Burkhardt ve Mohammed Shafi gibi günümüz usta homeopatların eğitim seminerlerine katılmıştır.
Halen Canada Homeopathic Master Classes with Farokh Master, MD, PhD üst düzey Homeopati okuluna devam etmektedir.

Ayrıca, Kozmik Cadı Kazanı ve Ti Anu Ma isimli kitapların da yazarıdır.

HÜMA ÇAĞLAYAN (Sayman)
1997 yılında D.E.Ü İktisadi ve İdari bilimler fakültesi İşletme Bölümünden mezun olmuştur. Üniversite yıllarında çalışma hayatına girerek uzun yıllar finans sektöründe çalışmıştır.Temel homeopati eğitimini Rita Kaya ve Çiğdem Turgay’dan alarak, 2011 yılında tamamlamıştır. Kate Birch , Dr.Joseph Kellerstein , Dr. Ulrich Koch ve Dr. Farokh Master gibi günümüz usta homeopatların eğitim seminerlerine katılmıştır.

ESİN AKTAŞLI (Üye)
2001 yılında AÖF Bankacılık Sigortacılık bölümünden mezun olmuştur. Uzun yıllar sigortacılık ve banka sigortacılığı alanında çalışmıştır.Halen Homeopati Temel Eğitim 2. sınıf öğrencisi olup eğitimine Rita Kaya, Çiğdem Turgay ve Dr. Semra Elmacı Kumpasoğlu’nun eğitmenliğinde devam etmektedir.